Türk Telekom Spor Kulübü


Loading...

Genel Müdürlük Turnuvaları başlıyor...

GÜNCEL HABERLER

2019 TÜRK TELEKOM BASKETBOL TURNUVASI
KATILIM VE MÜSABAKA ESASLARI

 

 “Türk Telekom 2019 Basketbol Turnuvası ” organizasyonuna Ankara Genel Müdürlük GM yardımcılıkları ve Direktörlüklerinde görev yapan çalışanlarımızın GM Yardımcılıkları veya Direktörlüklerini temsilen oluşturacakları azami 1’er  takım ile katıla bilinecektir.

 

 • Turnuvaya katılacak sporcuların Türk Telekom Ankara Genel Müdürlük birimlerinde görev yapan  Telekom Grubu çalışanları olması esastır.

 

 1. Turnuvaya katılacak tüm sporcuların “ TT Sportif Etkinliklere Katlım ve Beyan Formu ” doldurtup imzalamaları,

 

 1. Katılımcı takımlarca belirlenmiş olan takım sorumluları; sporcuları imzalı TT Sportif Etkinlik katılım ve beyan Formları ile birlikte, temsil ettikleri takımın, birim yetkilisince onaylı takım listesini  dosya halinde  hazırlamaları gerekmektedir.

 

 1. Turnuvaya katılan takımlar, takım çıkarmayan diğer birimlerden azami 2 (iki) sporcuyu kadrolarına dahil edebileceklerdir.

 

 • Takım listelerine Kampüs hizmetlerine veren, Destek, Güvenlik veya Temizlik firmalarından azami 1 (bir) çalışanı dahil edebilecektir. (söz konusu çalışandan işyeri muvaffakiyeti istenecektir, stajyerler vb. dahil edilemez

 

 • Takımlar turnuvaya diledikleri kadar  sporcu ile müracaat edebilecek olup, müsabaka maç listesine  ise 10   sporcu ismi yazabilecektir.

 

 • Takımlar sahaya tek tip spor kıyafeti ile çıkacak, takımlara Şirketimizce tedarik edilen müsabaka maç seti (10’ar adet forma + Şort +çorap) verilecek ve turnuva süresince  söz konusu malzemeler kullanılacaktır.  Malzemeler fikstür çekilişinde   katılımcı takım sorumlularına teslim edilecektir.

 

 • Müsabakalar 7’şer dakika süreli 4 periyotta, toplam 28 dakika oynanacak ve her periyotta takımların 1’er mola hakkı olacak, müsabaka süresince her oyuncunun 4 faul hakkı olup, diğer basketbol müsabaka kuralları aynen uygulanacaktır.

 

 • Müsabakalar iki puan sistemine göre, (galibiyete 2, mağlubiyete 1 puan ) değerlendirilecek, beraberlik halinde 3’er dakikalık uzatma periyotları uygulanacaktır.

 

 • Müsabaka süresince 2 defa sportmenlik dışı faul yapan oyuncu müsabaka dışı kalacak-hakem raporunda aksi belirtilmedikçe- bir sonraki müsabakada takımında yer alabilecektir.

 

 • Gruplarda yükselenlerin belirlenmesinde puan üstünlüğüne bakılacak, puan eşitliği halinde kendi aralarında yaptıkları maç sonucu dikkate alınacaktır.

 

 • Müsabakalar takım sayısı ve fikstüre göre belirtilecek olan tarihlerde hafta içi öğlen, 12.30-13.30 Akşam 18.00-19.00 saatleri arasında  Kampüs Spor Salonunda yapılacaktır. Dereceye giren takımlar için kupa ve madalya ödül töreni yapılacaktır

 

 • Turnuvaya katılacak birimler takım listelerini bir dosya halinde en geç 01 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar Kampüs Kapalı spor salonuna teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonraki başvurular fikstür ve maç programı belirlenmesi nedeni ile kabul edilemeyecektir.

 

 • Turnuvaya katılan takımların sayısı göz önüne alınarak müsabakaların statüsü, kura çekimi, 04 Mart 2019 Pazartesi günü saat 13.30’da Kampüs Spor salonunda yapılacak olup, takım temsilcileri bu toplantıya katılıp, kura çekimine iştirak etmesi gerekmektedir. (Müsabakalar 05.03.2019  tarihinde başlaması planlanmaktadır.)

12-   Yukarıda belirtilen hususlar yanı sıra, turnuva ile ilgili tüm kararlar Sportif ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz  “Organizasyon Kurulu”  tarafından belirlenecektir.

#TÜRKTELEKOMSPORKULÜBÜ